ESTABLISHED1997
ISO9001 CERTIFICATED
Inquiry, Öneri, Yorum & Geribildirim
ev

molibden alaşımlı

Bir molibden alaşımlı nedir?

Molibden alaşımlı, İngilizce adı molibden alaşımıdır. Molibden alaşımlı demir dışı alaşımlar, ana alaşım elementleri titanyum, zirkonyum, hafniyum, tungsten ve nadir toprak elementleri içeren diğer unsurları ekleyerek matristir.

Sadece katı çözüm titanyum, zirkonyum, hafniyum, molibden alaşımlı elemanı düşük alaşımlı süneklik bakımı, etkisi güçlendirilmesi, aynı zamanda istikrarlı bir karbür oluşturan çekme dayanımı ve yeniden kristalleşme sıcaklık artışı, faz dağınık.

molybdenum alloymolybdenum alloymolybdenum alloy

Molibden alaşımlı katı çözüm güçlendirilmesi, yağış güçlendirilmesi güçlendirmek ve sertleştirme çalışması için ana yoldur.Plastik işleme molibden alaşımlı levha, şerit, folyo, borular, çubuklar, tel ve profil elde edilen, aynı zamanda gücünü artırmak ve düşük sıcaklık süneklik geliştirmek edilebilir.

Molibden alaşımlarının özellikleri nelerdir?

Yüksek yoğunluk, yüksek erime noktası, düşük buhar basıncı, düşük ısıl genleşme, geliştirilmiş termal güç, dayanıklılık ve korozyon direnci.

Birçok do vardır molibden alaşımlı,?

Metal alaşım ile molibden alaşımları aşağıdaki kategorilere ayrılabilir:

1 ikili molibden alaşımlarımolybdenum alloy

İkili molibden alaşımlı tek molibden alaşım elementleri molibden alaşımlı eklenir. Bir alaşım elementleri olarak tungsten, renyum molibden alaşımlı dayanmaktadır: Bu alaşımlar iki kategoriye ayrılabilir. Alaşım elementleri alaşımları, özellikle sertlik ve dayanıklılık için ısı direnci alaşımları gibi büyük miktarda iyi olduğunu, diğer bir molibden alaşımları küçük bir miktarının ilave edilmesi ve saf göre karakterize alaşım elementlerinin titanyum, zirkonyum, hafniyum, molibden alaşımdır hafif bir artış, özellikle Mo-0.5Ti, Z-6, MHC-türleri.

2 bileşenli molibden alaşımlı

Çok bileşenli molibden alaşımlı molibden alaşımlı ikili sistemine dayanır. Daha ikinci bir alaşım ya da daha fazla alaşım parçaları üstün bir performansa sahip oluşan alaşım ekleme performansını artırmak için. Aşağıdaki dizi vardır:

a. Mo-Ti-Zr-C serisi

Bu sınıf forma zirkonyum ve karbon belirli bir miktar bazında Mo-0.5Ti alaşımları olan, bir sayfa daha sık üstün molibden alaşımlı en büyük sınıfı, şerit, tel daha az folyo kullanmak en olgun ve yurt dışında çubuklar. Büyük markalar TZC ve TZM iki türü vardır.

b. Mo-Hf-Zr-O Serisi

Bu alaşımlar daha alaşımları temelinde geliştirmek için Mo-Ti-Zr-C serisi alaşım vardır, hafniyum, titanyum ve hafniyum miktarı ve farklı zhm oluşumu, ZHM4, ZHM6 oranın üzerinde yapılan araştırmalar adına oluşturulmuştur , ZHM7, bu alaşımların ZHM8 çeşitli sınıflarda nispeten iyi ama hiçbir büyük ölçekli kullanımı yurtiçinde ve yurtdışında ve rapor.

c. Mo-W-Hf-C serisi ve Mo-W-Hf-Zr-C Serisi

Bu alaşımların amacı metal dispersiyonu güçlendirme ve eser elementler iyi genel özelliklere (güç, yüksek sertlik, yüksek sıcaklık performansı ve kullanım oda sıcaklığında sonra üstesinden sahip bir alaşım oluşturmak üzere bir arada alaşımın katı solüsyon güçlendirici etkisi, çok sayıda tabaka üretmek için kırılganlık) haberlere göre orada M25WH1, M25WH2, HWM25, M25WZH1 birkaç marka şu anda ama olgun değil.

molybdenum alloy3Katkılı molibden alaşımlı

Katkılı molibden alaşımları ıslak veya doping kuru kullanılır. Potasyum saf molibden belirli bir miktarda, molibden yeniden kristalleşme sıcaklığı yapabilirsiniz silisyum, alüminyum elemanlar büyük ölçüde yeniden kristalleşme iyi yumuşaklığa sahiptir sonra bile, geliştirilmiştir. Yurtiçinde ve yurtdışında molibden alaşımlı yeniden kristalleşme sıcaklığı verileri en yüksek tür rapor, sadece 1800 filmaşin kadar kullanılmaz, aynı zamanda levha, şerit, folyo, aynı zamanda geniş bir uygulama umutları vardır.

Potasyum belirli askeri uygulamalarda, silikon, alüminyum, katı çözelti güçlendirme etkisi ve entegrasyon renyum doping etkisi ürünün belirli performans gereksinimlerini karşılamak için elde edilebilir

4 Nadir Toprak molibden alaşımlı

Molibden alaşımları, çünkü istikrarlı kimyasal yapısı ve iyi bir güçlendirme etkisi nadir toprak oksitleri ve görünür geliştirilmesi sürecinde alışılmadık aktif nadir toprak oksitler önemli molibden yeniden kristalleşme sıcaklığı ve anti-sarkma performans ekleme ve alaşımları birim tabanlı ve çok bileşenli iyileştirilebilir alaşımları da testlerin bir çok şey vardır. Önceki olgun aşağıdaki gibidir:

a. MLA ve MY molibden alaşımlı
Saf molibden yılında La2O3 veya Y2O3 1% 2% sözlerine ekledi.Alaşımlı yüksek sıcaklık performansı, uygulama umudu

b. Mo-0.5Ti + Y molibden alaşımlı
Y2O3 ekleyerek dayalı tek eleman alaşımları dağılım alaşımları yapmak. Sayfasında Beklenen, şerit, folyo, alanında içinde bir pozisyon kazanıyor

molybdenum alloyc. TZM, TZC, ZHM molibden alaşımlı
Olarak TZM, TZC, nadir toprak oksitler çalışma ekleyerek ZHM molibden alaşımlı, araştırma ve geliştirme aşamasında şu anda.

Türü aşağıdaki kategoriye ayrılır molibden alaşımları tarafından geliştirilmiş olabilir: alaşım elementlerinin tipi alaşım güçlendirilmesi katı çözelti, dağılım alaşımlar katkılı sertleştirme tipi alaşım ve entegre takviyeli alaşımlar güçlendirdi.

Ne amaçla molibden alaşımlı mu?

Isıl işlem için kalıplar

Havacılık, uzay bölümü yüksek sıcaklık için ölür ve motor parçaları dövme özellikle molibden alaşımıdır. Onların uygulama malzemeleri özellikle aktif metal karbür mekanik dağılım güçlendirmek için molibden, molibden ve isteğe bağlı öğeleri takviyeli molibden iki fazlı alaşımların üç çeşit güçlendirdi vardır. Aktif metal karbürlerin molibden alaşımlı iyi yüksek sıcaklık dayanımı ve özellikle ısıl işlem kalıp sanayi için kullanılan yüksek ısı iletkenliği vardır güçlendirdi.Yüksek molibden ve tercih edilen malzeme olarak düşük ısıl genleşme, termal iletkenlik ve termal şok direnci yüzünden.

Erimiş metal işleme

Molibden işleme ile alüminyum döküm tesisi termal ayırma tzm alaşımı kullanılarak sitesi (- Zr - Ti Mo) eğilimli malzemelerin işlenmesi genellikle termal parçalanma problemi, ölçülü çekirdek ve mandrel (çubuk), ancak, aynı zamanda malzemenin bilmek termal çatlama fenomen. Ve TZM alaşım işleme ekipmanları kullanarak M HC de hızlı katılaşma yeteneğini artıracaktır. Tungsten - molibden alaşımlı aynı korozyon direnci, önemli ölçüde üretim maliyetlerini azaltabilir. Şimdi Mo-% 25 W ve Mo -30% W alaşımlı malzemelerin erimiş çinko uygulanmasını teşvik etmek çark, pompa ve boru sistemi geliştirilmelidir.

Termal püskürtme için

molybdenum alloyTermal püskürtme için segman üzerinde molibden durumu. Yöntem, molibden toz ve nikel (Ni) ve krom (Cr), bir bağlayıcı madde ile karıştırılır kullanmak için, ve daha sonra karışım, piston üzerine püskürtülür bir plazma anlamına gelir.

Kaplama kağıdı uygulamaları için böylece uygun saf molibden veya molibden alaşımlı toz, aşınma direnci ve korozyon direnci bir karışımı olabilir ve. Ayrıca, molibden toz farklı miktarlarda nikel, krom, bor, silisyum ve toz karışımının, farklı bir toz karışımı halinde kullanılabilir, ancak püskürtme toz da iyi bir akışkanlığa, termal sprey kurutulmuş toz püskürtme küresel veya yakınında olması genellikle gerektirir küresel şekli.

Buna ek olarak, molibden ve molibden alaşımları karışık tozu, kaliteli halinde farklı yoğun plazma meşale için aşınma ve paslanmaya karşı dayanıklı önceden alaşım tozu daha dirençli kullanılabilir.

Kimyasal arıtma için

Elektrot malzemesi olarak molibden cam eritme süreci de geleneksel fırınların işleme kapasitesini artırmak. Molibden yüksek sıcaklık mukavemeti ve termal stabilite yana ve yüksek ısılı fırın bileşen maddeler için tasarlanmıştır.

Yaygın kullanımı ve sinterleme molibden molibden tekne seramik armatürleri,, elektronik sanayi üretim oksit seramik neredeyse molibden taşıyıcı ateş kullanılır basarak sıcak izostatik örneğin, molibden ve molibden alaşımları ve daha fazlası için (HIP) malzemeleri, ısıtma elemanları, kol ve dirsek anlamına gelir .

Buna ek olarak, molibden ve sıcak gaz uyumluluğu sayesinde ve yüksek sıcaklık gücü ve havacılık ve savunma sektöründe etkinleştirmek ve diğer alanlarda uygulanmak zorundadır. Ama kötü oksidasyon uygulamaları molibden aralığının direnç ama bazı sınırlamalara tabidir. Molibden özellikle hızlı hızlı, roketin iyi bir performans ve etkin valf ve diğer bileşen maddeler için kullanılır.

sales@chinatungsten.com,sales@xiamentungsten.com veya telefonla: Eğer molibden alaşımlı veya diğer molibden alaşımlı ürünler herhangi bir ilgi var, e-posta yoluyla bizimle temas kurmaktan çekinmeyin 86 592 512 9696.

Address: 3F, No.25 WH Rd., Xiamen Software Park Ⅱ, FJ 361008,China
Phone:+86-592-5129696,+86-592-5129595;Fax:+86-592-5129797;Email:sales@chinatungsten.com,sales@xiamentungsten.com
Certified by MIIT:闽B2-20090025 闽ICP备06012101号-1
Copyright©1997 - 2016 ChinaTungsten Online All Rights Reserved